Sport i relaks na wakacjach: jak znaleźć odpowiednią równowagę?

Wyjazd na wakacje to świetna sprawa, ale czy martwisz się, że wstrzymasz swój trening i zniweczysz wszystkie postępy, jakie poczyniłeś przez te miesiące? Nie martw się: wszystko polega na znalezieniu równowagi. Dzięki tym wskazówkom możesz cieszyć się wakacjami i jednocześnie pozostać w dobrej formie.

Jeśli należysz do osób, które regularnie trenują, to wyjeżdżając na wakacje czasem stajesz przed prawdziwym wyzwaniem. Chęć spędzenia czasu na zewnątrz, odkrywając miejsce po miejscu, może przejąć kontrolę, a jeśli twój hotel nie ma siłowni (lub nie masz ochoty spędzać wakacji ćwicząc w pomieszczeniach), możesz mieć trudności z trzymaniem się swojej rutyny treningowej.

W rzeczywistości bycie na wakacjach i ćwiczenia to dwie aktywności, które są ze sobą ściśle powiązane: obie redukują stres. Jak więc połączenie tych dwóch rzeczy może wydawać się niemożliwe? Najlepsze wakacje mają idealną równowagę między działaniem a relaksem.

Relaks na wakacjach

Co tak naprawdę pomaga Ci się zrelaksować – długi wieczór z przyjaciółmi czy pójście do łóżka bez nastawiania budzika i zjedzenie dobrego śniadania? Może cieszenie się wschodem słońca uprawianie jogi na plaży, pójście na wczesny poranny bieg lub podnoszenie ciężarów, gdy wszyscy inni jeszcze śpią? Każdy ma inny sposób na relaks. Oto cztery różne sposoby na relaks. Najlepiej wybrać taki rodzaj wakacji, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom relaksacyjnym.

#1 Relaks na wakacjach w ciszy

Uwielbiasz przebywać w ciszy, medytować w spokoju i kończyć dzień regenerującą sauną? Wtedy praktyka jogi może być najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać trochę aktywności fizycznej nawet podczas wakacji, ale może się też okazać, że pomaga kąpiel w morzu lub spokojny spacer. Na spacer możesz wybrać ścieżkę zdrowia w Dźwirzynie!

#2 Relaks na wakacjach poprzez aktywność fizyczną i aktywny wypoczynek

Czy na samą myśl o spędzeniu całego dnia pod parasolem ziewasz z nudów, czy całodzienne leżenie wydaje Ci się torturą i czy wolisz spędzać wakacje na wędrówkach, przejażdżkach rowerowych, przeplatanymi chwilami relaksu?

Jeśli spędzisz kilka dni aktywnego wypoczynku, nie musisz się martwić o to, jak utrzymać formę: nie jest problemem przerwanie zwykłej rutyny treningowej, ważne jest, aby się ruszać! Ten ruch wystarczy, by łatwo wrócić do siły i wytrzymałości, jaką miałeś przed wyjazdem na wakacje.

#3 Relaks na wakacjach poprzez spotkania towarzyskie

Aby naprawdę odpocząć dobrze jest spędzać długie wieczory z przyjaciółmi, odkrywać skarby kultury i uczestniczyć w wydarzeniach ? Wtedy wystarczy cieszyć się tymi wszystkimi chwilami i dodać kilka krótkich treningów dla równowagi. Średnio wskazane byłoby trenowanie trzy razy w tygodniu.