Beskidzkie letniska. Przyborów

Beskidy

To chętnie odwiedzane letnisko, w którym mogą znaleźć idealne warunki do wypoczynku miłośnicy gór oraz spokojnej atmosfery. Położona w pobliżu Jeleśni wieś Przyborów to jedna z bardziej atrakcyjnych wsi, którymi kuszą turystów Beskidy. Można stąd wybrać się na wycieczki w góry, a ciekawych miejsc na spacer nie brak i w okolicy samej wsi. Co warto wiedzieć o tak atrakcyjnej miejscowości, jaką jest Przyborów?
Ta wieś położona jest w dolinie Koszarawy, na styku Beskidu Żywieckiego oraz Pasma Pewelskiego. Podobnie jak wiele innych wsi w tej okolicy, powstała dzięki napływającym na tereny Beskidów pasterzom wołoskim. To właśnie oni w XVII wieku założyli osadę, znaną dziś jako Przyborów.

Beskidzkie atrakcje. Kocoń

Bliskość natury

Jako letnisko Przyborów może skusić naturalnymi warunkami do wypoczynku oraz pięknym otoczeniem. Nie brak też tu atrakcji, które mogą zainteresować miłośników tradycyjnej architektury. W Przyborowie zachowało się sporo ciekawych domów – tradycyjnych, drewnianych budynków wznoszonych tu w XIX wieku. Są one ciekawymi przykładami regionalnej architektury, a każdy z nich ma swój urok. Wielką atrakcją jest tu również młyn wodny, będący kolejnym ciekawym zabytkiem z XIX stulecia.
Przyborów to także idealne letnisko dla tych, którzy chcą odbywać wycieczki w góry. Liczne szlaki pozwalają na wyprawy w Beskid Żywiecki. Kusi również Pasmo Pewelskie, a dokładniej jeden z jego mniej znanych masywów – masyw Łazka. Rozwijająca się na terenie wsi agroturystyka sprawia, że podróżowanie i wypoczywanie w tej wsi jest coraz łatwiejsze i przyjemniejsze.